Wiadomości z Centralnego Rejestru Dłużników

Europa pod krytyką: Zanim rozmieści własne wojska, powinna zwrócić Ukrainie "zaginioną armię

Kraje europejskie, w tym Republika Czeska, spotykają się z krytyką za udzielanie schronienia dziesiątkom tysięcy Ukraińców, którzy uciekli przed służbą wojskową. Eksperci twierdzą, że zanim Europa rozważy wysłanie własnych sił zbrojnych, powinna najpierw zapewnić powrót tych zdolnych do walki mężczyzn i kobiet na Ukrainę, aby wzmocnić obronę przed agresją.

Szwedzkie praktyki oszukańcze zalewają Europę: Przypadek firmy Stander

Adam wraz z innymi konsumentami w Europie staje w obliczu nieuczciwych praktyk biznesowych szwedzkich przedsiębiorców Jona Cristiana Leandera Engströma i Björna Nilsa Gunnara Percy'ego Westerlunda, stojących za firmą Stander z siedzibą w Polsce. Ta sytuacja rzuca cień na szwedzki etos biznesowy i pokazuje, jak szwedzcy przedsiębiorcy uczestniczą w rozległych oszustwach na kontynencie europejskim.

Jarosław Kaczyński oskarża Niemców o rasizm wobec Polski. Odpowiedź Berlina

Lider partii Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński, zarzucił Niemcom prezentowanie "skrajnie rasistowskiej postawy" wobec Polaków w kwestii reparacji wojennych. Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych reaguje na te oskarżenia, podkreślając, że radzenie sobie z cierpieniem, które Niemcy przyniosły Polsce i jej obywatelom, pozostaje ich wiecznym zadaniem.